کشف محموله 16 تنی قارچ سیاه تحت پوشش صادرات میوه + عکس


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین طبق آداب و رسوم ؛ آقای سید روح الله لطیفی افزود: مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک در نظارت بر محموله ها ، با ظن حمل محموله از مبدا شمال شرقی کشور ، موضوع را در دستور کار گروه مربیان سگ های جستجوگر قرار داد. محموله “گمرک سرو” در استان آذربایجان غربی اعلام شد ، این محموله به محض ورود به گمرک سرو برای کنترل های تخصصی و دقیق در گمرک بازرگان ؛ منتقل شد.

کشف محموله 16 تن قارچ سیاه تحت پوشش صادرات میوه + عکس

کالاهای اعلام شده عبارت بودند از گوجه فرنگی ، آلو ، گیلاس ، آلبالو و هلو منجمد با وزن خالص 18،960 کیلوگرم. آنها در جریان کشتار جولای از ایران به اسلوونی سفر می کردند. سیاه کوه دانبلن ؛ در میوه های یخ زده جاسازی شده بود.

کشف محموله 16 تن قارچ سیاه تحت پوشش صادرات میوه + عکس

لطیفی توضیح داد: صادرات قارچ کوهی سیاه؛ از آنجا که بخشی از منابع ژنتیکی کشور است ، ممنوع است و آداب و رسوم ، مطابق با وظایف ملی و موضوعات و مفاد کنوانسیون های بین المللی آداب و رسوم و حفاظت از محیط زیست ، از خروج منابع ژنتیکی بیولوژیکی و ورود مواد مضر جلوگیری می کند. به کشور

کشف محموله 16 تن قارچ سیاه تحت پوشش صادرات میوه + عکس

لطیفی گفت: قاچاقچیان؛ ترافل ها با قیمت های گزاف به فروش می رسند ، حتی برخی ادعا می کنند که می توانند تا 5700 یورو برای هر کیلو بفروشند ، که در کشورهای دیگر تا 90 میلیون یورو به فروش می رسد ، البته بدون استخراج. تمرین این محصول ارزشمند از جنگل های کشور آنقدر اثرات مضر دارد که قابل محاسبه نیست.

کشف محموله 16 تنی قارچ سیاه تحت پوشش صادرات میوه + عکس

سخنگوی گمرک تاکید کرد: قاچاقچیان صرف نظر از آسیب پذیری منابع ژنتیکی گیاهی و جانوری و تنها با هدف دستیابی به سود کلان ، این دارایی های ملی را قاچاق می کنند.

بدیهی است که تجهیز و تقویت گمرکات کشور به وسایل و تجهیزات کنترلی ، به روز رسانی زیرساخت ها مانند دستگاه های اشعه ایکس ، لیفتراک ، بارانداز ، سگ های جستجوگر و … در گمرکات کشور می تواند در جلوگیری از خروج ذخایر ارزشمند بسیار مهم باشد.

وی افزود: ماه گذشته محموله دیگری از قارچ قاصدک سیاه به وزن چهار تن در گمرک پلدشت کشف و تحویل مراجع قضایی شد.

223227

https://earthwatchers.ir/
earthwatchers.ir
www.earthwatchers.ir