کاهش 30 درصدی مرگ و میر کرونر در استان یزدبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد ، دکتر محمود نوری شادکام اظهار داشت: در هفته گذشته ، 1037 بیمار جدید بستری شده داشتیم و 50 نفر از عزیزان استان بر اثر بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست دادند.

وی افزود: در مقایسه با هفته گذشته شاهد کاهش 20 درصدی عوارض و کاهش 30 درصدی مرگ و میر کرونری بودیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوص ادامه روند نزولی ناشی از واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل ها اظهار کرد: قضاوت درباره کاهش کرونا در استان زود است و باید شاهد تاثیر محدودیت ها و البته انباشت باشیم و ظرف 10 روز آینده سفر کنید.

نوری شادکام واکسیناسیون را یکی از مهمترین و بهترین راههای پیشگیری و کاهش مرگ و میر کرونر قلمداد کرد و ادامه داد: مطالعات روی 102 هزار واکسینه شده و 102 هزار فرد واکسینه نشده در اروپا انجام شد که بر اساس آن 102 هزار نفر واکسینه شدند. فقط 100 نفر مبتلا به عروق کرونر بودند و یک نفر فوت کرد ، در حالی که از 102000 نفر که واکسینه نشده بودند ، 1637 نفر مبتلا به بیماری شدید کرونر قلب و 417 نفر فوت کردند.

وی در پایان گفت: “انواع مختلفی از واکسن ها با اثرات متفاوت وجود دارد ، اما همه واکسن هایی که توسط سازمان بهداشت جهانی تأیید شده اند می توانند تأثیر زیادی بر بیماری و مرگ و میر شدید کرون داشته باشند.”

48

https://earthwatchers.ir/
earthwatchers.ir
www.earthwatchers.ir