چند سهم عدالت؟ – خبرآنلاین


پس از انتشار سهام عدالت ، دارندگان این سهام که روش مستقیم مدیریت سهام خود را انتخاب کرده بودند ، می توانند با مراجعه به سایت www.samanese.ir ارزش واقعی سهام خود و جزئیات دارایی خود را مشاهده کنند. البته این مقدار یکسان نیست و به دلیل نوسانات بازار افزایش یا کاهش می یابد.

بر این اساس ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه یک میلیون تومان در 20 اسفند سال گذشته 18 میلیون و 780 هزار تومان قیمت گذاری شد. در حالی که قیمت این سهام در 16 تیر امسال 14 میلیون و 700 هزار تومان بود. سهامی که در اولین روزهای انتشار سهام عدالت (اردیبهشت و خرداد سال گذشته) بیش از 20 میلیون تومان ارزش داشت.

چند سهم عدالت؟

بر این اساس ، بر اساس آخرین قیمت ها ، ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه 492 هزار تومان 13 میلیون و 500 هزار تومان است در حالی که این رقم در 18 تیر کمی بیش از 14 میلیون تومان بود. البته این کاهش ارزش سهام خالص هیچ ربطی به روند بازار سرمایه در یک ماه گذشته ندارد ، زیرا این بازار در روزهای اخیر رو به افزایش بوده است. در واقع دلیل کاهش ارزش سهام عدالت می تواند ناشی از افزایش سرمایه برخی سهام باشد. از سوی دیگر ، وقتی مجمع عمومی عادی سالیانه یک سهم برگزار می شود ، قیمت نظری سهم نیز کاهش می یابد.

بر اساس این گزارش ، سهامداران عدالت در سال گذشته توانستند 60 درصد سهام خود را بفروشند که به دلیل شرایط بازار و فشارهای عرضه حدود 9 ماه است که این امکان وجود ندارد ، اما ذکر این نکته ضروری است که ارزش واقعی سهام عدالت مطابق با نوسانات صعودی بازار و کاهش می یابد.

223225