پای حق و دارایی رئیس جمهور به مجلس باز شد / امان از اشراف ، از این بزرگواران بترسید!


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، معین الدین سعیدی ، نماینده چابهار ، در موضعی مخالف کلیات برنامه پیشنهادی دولت گفت: شما یافته اید ، اما علاوه بر ویژگی های شخصیتی متمایز خود ، انتقادات جدی به برنامه کاری شما وجود دارد ، شما موارد بسیار بسیار استراتژیکی مانند کنترل تورم ، تثبیت پول ملی ، کاهش ضریب جینی ، اشتغال جوانان ، محیط زیست و مهمتر از آن دارید. شما تمام راههای تهیه واکسن را بسیار کوتاه گذراندید ، تا انشاءالله توضیحات کافی داده شود.

وی افزود: راستش در کنار برخی از وزرای کارآمد و مطابق بیانیه مرحله دوم حضرت آقا ، اعتراضات جدی به ترکیب کابینه وارد است ، او شایسته سالاری داد اما چشمان خود را بر روی این ظرفیت منحصر به فرد بست.

سعیدی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب چند روز پیش یک پسر انقلابی و ولایی از اهل سنت را به عنوان فرمانده نیروی دریایی ارتش انتخاب کردند و بنابراین انتظار می رفت آقای رئیسی از فرزندان اهل سنت استفاده کند که این هنوز یک فرصت

وی تصریح کرد: اظهارات برخی از مسئولان بهداشتی نمک بر زخم ملت است. آقای رئیس! بانک البانک و ما ، برداشت بانک ، می خواهید با این ساختار بانکی فاسد چکار کنید؟ فساد مورد قبول هیچ دولتی نیست و مورد قبول مقام معظم رهبری که نماد مبارزه با فساد است ، نیست.

وی خطاب به وزرا گفت: “در امان از اشراف ، از این بزرگواران بترسید ، که می توانند هر مدیر متعهدی را به ورطه تحقیر بیاورند. عزیزان ، چرا این مقدار حفاظت؟ از چه چیزی در برابر مردم محافظت می کنید؟ لطفا ، اگر شما به اجزای یک دولت مردمی اعتقاد دارید ، مانند رئیس جمهور نباشید که دو سال ولنجک را ترک نکرد. در قلب مردم بدون حفاظت حضور داشته باشید.

سعیدی ادامه داد: من در مالزی دیدم که شخص اول این کشور بدون محافظ در قلب مردم حضور دارد ، از ارزش های ناب انقلاب فاصله نگیرید.

وی به رئیس جمهور گفت: “ما انتظار داریم که شما انتظار پاسخ انقلابی به رفتار توهین آمیز سفیران روسیه و انگلیس را داشته باشید.”

سعیدی ادامه داد: دولت شما دولت محرومان و مستضعفان است. دیدن صف های طولانی دختران سرزمینم همه را آزار می دهد. ما علل را فراموش نمی کنیم. آنها سهمیه فرهنگیان متعلق به شهرها را استانی کردند. از شما می خواهیم این مشکل را با یک دستور قاطع حل کنید. آقای رئیسی ، آنها خواب را از سرزمین من گرفتند. از دختر و پسر سرزمین من بپرسید که رویاهایشان چیست. جواب نخواهند داد.

نماینده چابهار یادآور شد: گاهی محمود اشرف افغان از شرق و صدام از غرب و روسیه از شمال و استعمار قدیمی از جنوب ، به کشور حمله می کردند. فقط سیستان و بلوچستان با آن روبرو شد. لازم است از ظرفیت قاضی زاده هاشمی ، سعید محمد ، تایبانیاس و کاشان در دولت سیزدهم استفاده شود. پیوند ناگسستنی بین نظام و ملت هرگز نباید به خطر بیفتد. ما فقر را در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی و در سایه ولایت فقیه نمی پذیریم.

آقای رئیسی حقوق خود را اعلام کنید

محمدرضا صباغیان بافقی ، نماینده بافق و مهریز نیز در مخالفت با کلیت برنامه پیشنهادی گفت: «این برنامه ها توسط دولت قبل ارائه شد و آمدند و درباره همه اینها صحبت کردند ، اما همه آنها در یک ایستگاه توقف کردند. ” کشور ما نیاز به جراحی گسترده دارد. اصلاح نظام مالیاتی و بانکی بسیار مهم است. مشکل کشور ما ساختار سیاسی و اداری است. تا ما ساختار آن را ایجاد نکنیم ، نه روحانی ، نه شما و نه احمدی نژاد نمی توانند رشد کنند.

پای حق و دارایی رئیس جمهور به مجلس باز شد / امان از اشراف ، از این بزرگواران بترسید!  / از دختر و پسر سرزمینم بپرس آرزوهایشان چیست

وی افزود: چرخ دنده ها معیار نیستند ، اگر اندازه گیری کنیم مشکل ما حل می شود ، نفت و گاز داریم ، دستگاه های نظارتی متفاوتی داریم ، دستگاه ها و انبارهای مختلفی وجود دارد اما مشکل مردم حل نمی شود. تا زمانی که این ساختار وجود داشته باشد موفق نخواهید شد.

صباغیان ادامه داد: شورای استان ما یک نمایش است ، شورای شهر یک نمایش است ، ما باید تغییراتی ایجاد کنیم. دوستان می گویند تمرکززدایی کنیم ، مجلس را تقویت کنیم ، شورا را تقویت کنیم.

نایب رئیس کمیسیون و شوراهای امور داخلی تصریح کرد: آقای رئیسی ، ما در کشور خود مجلس و قانون داریم ، اما شورای عالی اقتصادی ، بورس و فضای مجازی قانونگذاری می کند ؛ تا زمانی که چنین ساختاری وجود داشته باشد ، علی رغم اینکه شما فردی دلسوز ، توانمند و سالم هستید ، هیچ یک از برنامه های شما محقق نخواهد شد ، بنابراین شما باید با حفظ جمهوری و نظام اسلامی اصلاح و عمل کنید.

وی ادامه داد: در مورد تمرکززدایی در کشور صحبت می شود اما وقتی قدرت را به استاندار می دهیم شبیه تمرکزگرایی است زیرا در اطراف فرماندار تنها چند نفر هستند و این بدان معناست که قدرت در دست یک نفر است و او می تواند هر کاری که می خواهد انجام دهد ؛ ما باید یک مجمع دولتی تشکیل دهیم و شورای استان را تقویت کنیم.

صباغیان بافقی گفت: “آقای رئیسی ، شما باید شفافیت ایجاد کنید ، بنابراین همراه وزیران خود ، اموال خود را به صورت کتبی و علنی و همچنین حقوق خود اعلام کنید تا شفافیت در سراسر کشور گسترش یابد. البته شما این کار را نمی کنید. زیرا قبلاً آن را گفته اید ، اما عمل نکرده اید.

نماینده مردم مهریز ، بافق ، بهاباد ، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز اجرای عدالت برای پرداخت حقوق مهم است ؛ قانون به مقامات اجازه می دهد تا 17 برابر حداقل دستمزد دریافت کنند ، بنابراین شما باید این قانون را اصلاح کنید. مردم تشنه عدالت هستند ، بنابراین ما نباید کلیشه سازی کنیم.

محمدباقر قالیباف پس از پایان سخنرانی محمدرضا صباغیان بافقی در مورد کلیات دولت سیزدهم ، گفت: آقای صباغیان در سخنان خود اشاره کرد که این مجلس مبنای حقوق را اضافه کرده است ، در حالی که اینطور نبوده است؛ پیش از این ، حداکثر درآمد 21 برابر حداقل دستمزد بود که مجلس یازدهم در بودجه 1400 آن را 15 برابر افزایش داد ، به این معنی که حداکثر درآمد را 6 برابر کاهش داد.

27219

https://earthwatchers.ir/
earthwatchers.ir
www.earthwatchers.ir